رنگ های سال ۲۰۱۶ پنتون

برای اولین بار شرکت پنتون(Pantone) دو رنگ را به عنوان رنگ های سال انتخاب کرد این رنگ های زیبا: رنگ آبی ۱۵-۳۹۱۹ Serenity و صورتی ۱۳-۱۵۲۰ Rose Quartz در واکنش به نیاز مصرف کندگان به تمرکز در دنیای پر هرج و مرج امروزی، به عنوان رنگ های سال شناخته شدند.

Pantone_Color_of_the_Year_2016

این دو رنگ، صلح و آرامش درونی را به تصویر می کشند. رنگ های فوق نشان دهنده اطمینان و امنیت هستند.
تون ملایم این رنگ صورتی، عشق و شور و رنگ آبی، آرامش را به بیننده منتقل می کند.

مدیر اجرایی موسسه رنگ Pantone، لئاتریس آیزمن، در بسیاری از نقاط جهان ما نوعی ابهام جنسیتی در دنیای مد را مشاهده می کنیم که به نوبه خود بر روی رنگ های مورد استفاده در طراحی در دیگر نواحی جهان نیز تاثیر گذاشته است. این رویکرد چند جانبه تر نسبت به رنگ با جنبش های اجتماعی به منظور دستیابی به برابری جنسیتی همزمان می شود. بالا رفتن میزان آرامش در افراد با استفاده از رنگ به عنوان شکلی از ابراز احساسات، نسلی را به وجود می آورد که در کنار توجه کمتر به قضاوت دیگران، به تبادل آزاد اطلاعات دیجیتال با یکدیگر نیز می پردازند. به این ترتیب چشمان اشخاص به سوی روش های مختلف استفاده از رنگ باز شده است.

panton-pic_2 panton-pic_3


رنگ های سال چگونه انتخاب می شوند؟

موسسه رنگ Pantone قبل از تصمیم گیری یک سری تحقیقات جهانی را انجام می دهد. این عوامل تاثیرگذار شامل صنعت تفریح و سرگرمی، فیلم ها و فیلم سازی، مجموعه سفرهای هنری و هنرمندان جدید، مد، حوزه های مختلف طراحی، مقاصد گردشگری محبوب، سبک های زندگی نو، روش های بازی و شرایط اجتماعی و اقتصادی می شوند.
سایر رسیدگی ها، فناوری های جدید، مواد، بافت ها و افکت های تاثیرگذار بر روی رنگ، پلت فرم های رسانه های اجتماعی و رویداد های ورزشی جهانی را در بر می گیرند.

Pantone_Color_of_the_Year_2016-2

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code